Yaşam, Yazılar

Kadınların Tüketmesi Gereken 7 Besin

Her besinin kendi içinde önemli bir etkisi bulunuyor, ama kadınlar için özel olanları hemen öğrenelim! Kadın sağlığını destekleyecek değerleri içerisinde bulunduracak birçok meyve, sebze bulunuyor. Günlük beslenmenizde ya da haftada bir iki olarak tüketeceğiniz bu besinlerin aslında sizin için önemli olduğunu unutmayın.

Günlük beslenmemizde kahvaltı da, salatalarda yemekler illa domates kullanıyoruz. Likopen bakımından zengin olan bir sebzedir. Likopen meme ve rahim kanseri olmak üzere birçok kanser türüne karşı koruyucu etki gösterir.

  • Böğürtlen

Kadınlarda “Üriner Sistem” (idrar yolu) enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu bilinen böğürtlen, hipurik asit sayesinde hastalık yapan bakterileri yok edici özellikle bulundurmaktadır. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

  • Havuç Suyu

Havuç suyu iltihaplanmayı engellemeye yardımcıdır, kansere yol açacak birçok zararlı maddeyi vücudumuzdan atmaya yardımcı olur. Yapısındaki karoten, hücrelerin bozulma ve çürüme gibi durumlarda iyileşmesini sağlayan önemli bir maddedir. Karoten hücrelerin kolay yenilenmesine yardımcı olur ve yaşlanmayı da geciktirir.

  • Karnabahar

Ferulik asit bulunduran karnabahar, kadınlarda yaşanabilecek meme kanserine karşı koruyucu bir etki gösterir. Düzenli tüketimi bakteri ve virüslere karşı koruyucu ve temizleyici bir etki yaşatır. Regl sırasında veya menopoz döneminde de öde atıcı özelliği bulunan karnabaharı yeşil yaprakları ile tüketmelisiniz.

  • Yoğurt

Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olan yoğurt, mide rahatsızlığını engeller. Zararlı bakterileri uzaklaştırarak, şişkinliği engeller ve bağırsakların düzenli çalışasına yardımcı olur. Kolon kanserine karşı koruyucudur.

  • Ispanak

Demir, iyot, kalsiyum, folik asit, klorofil, lutein, zeaxanthin, A,C ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. Folik asit, hamilelerde bebeğin spina bfida denilen hastalığa karşı korunmasını sağlar. İleri yaşlardaki Alzheimer riskini önler, karaciğer ve mide kanserine karşı da koruyucudur. Menopoz döneminde kemik sağlığının korunmasına ve yine menopoz döneminde görülen ödem sorunlarının giderilmesine yardımcıdır.

  • Ceviz

Fitosterol ve Omega-3 yağ asidi içeren ceviz, kanser tümör gelişimini yavaşlatmaya yardımcıdır. Günde 10 adet tüketilen ceviz osteoporoz riskini azaltarak, meme kanserine karşı rol oynar.

Kadın sağlığı için destekleyici olan bu besinler, Biçen Markette kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Özenli bir kullanımla sağlığınızı kolayca destekleyebilir ve Biçen farkıyla alışveriş yapmanın keyfine varabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için çalıştığımız her güne sizleri de bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir