Yazılar

Ramazan Ayının Ardından Beslenme Düzeni

Ramazan ayı boyunca uzun süre aç ve susuz kalma hissinden sonra vücudunuzun normal düzenine dönmesi biraz zaman alabilir. Bu dönemde Biçen Market ailesi olarak sizlere en taze ve kaliteli ürünleri sunmaya devam ediyoruz. Sağlık sorunları yaşamamanız ve kendinizi rahatsız hissetmemeniz için yapmanız gerekenleri sizler için listeledik.

Aslında hepimizin bildiği gibi vücudumuzun normal düzenine dönüşünde en iyi yardımcımız Su!

Bol bol su tüketmek ramazan ayı boyunca vücudumuzun kaybettiği suyu geri kazanması, bayram öncesi ve sonrası zamanlarda tükettiğimiz yiyeceklerin sindirilmesi için çok önemlidir.

Taze meyve ve sebze tüketimi çok önemli

Günlük beslenme düzenimizde Ramazan bayramında ve sonrasında ki süreçte ağır ve çok yağlı besinler tüketmemek gerekmektedir. Ağır ve yağlı besinlerin tüketilmesi havalarında ısınması ile birlikte vücudunuzda rahatsızlık hissi yaratacak ve sindiriminizi zorlaştıracaktır.
Bizlerin size tavsiyesi Biçen Market Sebze ve Meyve reyonlarından alacağız damak tadınıza uygun meyve ve sebzelerle düzenli beslenmeye geçmeniz olacaktır.

Her zaman taze ve kaliteli ürünleri ile Biçen Market her anınızda yanınızda. Sizde hemen size en yakın Biçen Market şubesine gelin, taze ve kaliteli ürünlerimizin tadını sağlıkla çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir