Yazılar

Yaz Şenliğinde Piknik Fırsatları: Piknik Malzemeleri

Piknikler yaz ve bahar aylarının hafta sonlarında, tatillerde yorucu koşuşturmaların en eğlenceli aktivitelerinden. Açık hava etkinliklerinin en eğlencelerinden olan piknik sosyalleşmeyi ve keyfi tüm arkadaşlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle keyiflidir.

Piknik Malzemeleri Nelerdir?

Pikniğe gitmeden önce iyi bir organizasyon ve piknik listesi yapılması şarttır. Piknik organizasyonları zaman ve etkinliğe göre planlanır. Bu organizasyonların en önemli faktörleri de eşyalardır. Tüm eşyalar önceden belirlenir, yemekler ve mangal da pişecekler önceden hazırlanır.

Ancak en önemlisi gitmeden önce eksikleri kontrol etmektir. Kömür, ateş, bardak ve peçete en önemlilerinden. Piknik seti, yemek için gerekli eşyaların bulunduğu bir settir. Kullan at malzemeler yerin bir set kullanmak daha doğrudur.

Biçen 24 – 30 Haziran indirimlerden piknik setinizi hemen alabilirsiniz.

Pikniğe Neler Yapılmalı?

Doğa ile iç içe eğlence için yapılan pikniklerde yanınıza fazladan örtü almalısınız, katlanabilir kamp sandalyeleri ya da çardak gibi yerleri tercih ederek aile büyüklerinizi rahat ettirebilirsiniz.

Piknikte sıcak yemekler piknik alanına götürülene kadar soğuyacağı için orada pişecek şeyler almak daha doğrudur. Doğa içinde yağlı ve etli, ağır yemekler yerine aperatifler soğuk zeytinyağlılar ve salatalar daha doğru bir seçim olabilir.

Piknik için aperatifler arasında ufak sandviçlerde doğru adımlardan biri olabilir. Küçük çocuklar için özellikle ev limonataları büyük termoslarda çaylar, ya da mangal yapılacaksa közde bir türk kahvesi için cezve götürülebilir.

Meyve, kuruyemiş, kraker ya da tatlı için kek kurabiye gibi atıştırmalıklarda yemek sonrası tercih edilebilir.

Piknik için ihtiyacınız olan mangal malzemeleri, etler ve piknik seti Biçen Market’te, pikniğe gitmeden Gelsene!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir